Wydarzenia w pobliżu
Bukowno
2023-02-25
23.47 km
Podzamcze
2023-09-15
28.36 km

Juromania w Dolinie Prądnika - Pustelnia bł. Salomei - Grodzisko - Dzień I: 19.09.2020

Miejscowość:
Ojców i Dolina Prądnika
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Dolina Prądnika to najpiękniejszy fragment Jury i Szlaku Orlich Gniazd. Znajduje się tu szereg atrakcji turystycznych interesujących ze względów przyrodniczych, historycznych i kulinarnych. Odwiedzenie kilku z nich to propozycja dla uczestników Juromanii w Dolinie Prądnika. Na Zamku w Pieskowej Skale, będzie można wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach i zabawach edukacyjnych, pokazach tańców dworskich, nie zabraknie też wykwintnych smaków podczas rekonstrukcji kulinarnych i degustacji. Każdy kto ma ochotę na kotlety jaglane z podagrycznikiem pospolitym, majonez bez jaj na bazie bluszczyka kurdybanka, kotlety z żółciaka siarkowego oraz racuszki pokrzywowe musi koniecznie odwiedzić Pustelnię Bł. Salomei na Grodzisku, gdzie po uczcie dla podniebienia będzie mógł wyciszyć się na warsztatach kaligrafii z chorałami gregorińskimi w tle. 

W Osadzie Młynarskiej Boroniówka odbędą się warsztaty wypieku chleba z miejscowej mąki w specjalnym piecu pod okiem Mistrza piekarza Artura „CHLEBKA" Ziemackiego. Świeża chałka i chleb nigdzie nie smakują lepiej, a będzie można się o tym osobiście przekonać zwiedzając młyn i tartak wodny. Niezapomniane doznania smakowe przyniesie również degustacja wyjątkowego produktu regionalnego jakim jest Pstrąg Ojcowski złowiony wprost ze stawu. Podczas Juromanii swoje podwoje otworzy Kaplica na Wodzie, którą będzie można zwiedzać w towarzystwie przewodnika.  Wszystkie atrakcje w Dolinie Prądnika łączy wyjątkowa gra terenowa - zabawa dla tych, którzy chcą odwiedzić wszystkie atrakcje Juromanii zlokalizowane w rejonie Ojcowskiego Parku Narodowego, dlatego warto rozpocząć zwiedzanie od Bramy Krakowskiej, miejsca startu gry.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  34
Program Wydarzenia
Sobota, 19 Wrzesień 2020
10:00 - 17:00
Zwiedzanie zabytkowego kościółka i warsztaty edukacyjne
W programie m.in:
• zwiedzanie kościółka i pustelni ze średniowiecznym mnichem
• warsztaty kaligrafii z chorałem gregoriańskim w tle
• warsztaty z kuchni średniowiecznej w duchu św. Hildegardy z degustacją (w menu: kotlety jaglane z Podagrycznikiem pospolitym, napar ziołowy oraz majonez bez jaj na bazie bluszczyka kurdybanka, kotlety z żółciaka siarkowego oraz racuszki pokrzywowe).

Organizator: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Jurajska Kraina 12 380 10 61

Wydarzenie: bezpłatne

Forma rejestracji: brak rejestracji, będą musiały zostać zachowane zasadny bezpieczeństwa w związku z epidemią, min. ograniczenia jednorazowe w odniesieniu do ilości osób
Lokalizacja:

Ul. Grodzisko 7
32-043 Ojców i Dolina Prądnika
Gmina: Skała
Powiat: krakowski


Region turystyczny: 
Małopolska
Lokalizacja: 
W lesie
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Data wydarzenia: 
10:00 - 17:00 19/09/2020
Kontakt:
Telefon: +48 123 801 061
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Festiwale
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Obiekty powiązane z wydarzeniem