Wydarzenia w pobliżu

Juromania na Starym Rynku w Częstochowie: 17.09.2022 (sobota)

Miejscowość:
Częstochowa
Odsłuchaj tekst
Dodaj do planera

Spędź z nami święto Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Podczas tegorocznej edycji Juromanii zapraszamy całe rodziny do zwiedzania rezerwatu archeologiczno-architektonicznego, nie zabraknie również warsztatów z animacjami oraz konkursów z nagrodami dla najmłodszych. Dzień zakończymy spektaklem historycznym, który poprzedzi degustacja jurajskich dań.

Twoja ocena:
Ocena: 0.0 (Oddano 0 głosy)
Wyświetlenia:  1388
Program Wydarzenia
Sobota, 17 Wrzesień 2022
12:00 - 13:30
Animacje dla dzieci i młodzieży: projektowanie strojów historycznych
Projektowanie lokalnych strojów historycznych w oparciu o ubiory prezentowane na wystawie muzealnej. Tworzenie lalek i kompletu strojów, które można zmieniać.
12:00 - 17:00
Podróże po Starym Ratuszu
Zwiedzanie unikatowego rezerwatu archeologiczno-architektonicznego wraz ze specjalnie przygotowanymi na ten dzień animacjami. Goście poczują się jakby sami przenieśli się w prastare czasy, gdzie lokalna karczma pękała w szwach a niepokorni goście "wypoczywali" w areszcie. Specjalnie przygotowane stanowiska do robienia zdjęć sprawią, że przygoda w iście jurajskich i oryginalnych podziemiach zostanie na zawsze w pamięci odwiedzających.
13:00 - 15:00
Konkurs "Dociekliwy detektyw"
Konkurs z nagrodami dla dzieci, dzięki któremu zwiedzając Stary Ratusz, poczują się niczym detektywi przeszukujący komnaty pełne historii. Czy będą wystarczająco dociekliwi, aby rozróżnić fikcję od prawdy? Wyzwanie dla niestrudzonych poszukiwaczy przygód.
15:00 - 16:30
Animacje dla dzieci i młodzieży: warsztaty ceramiczne i jubilerskie
Wykonywanie wyrobów z gliny na podstawie eksponatów z wystawy muzealnej. Rzeźbienie i malowanie pod okiem profesjonalisty. Własnoręczne tworzenie kolczyków, zawieszek i broszek z modeliny – kompletu biżuterii wzorowanego na amonitach oraz wyrobach wykonanych przez człowieka. Praca technikami rzemieślniczymi w oparciu o motywy jurajskie.
17:00 - 19:00
"Przez żołądek do serca"
Aranżacja historyczna, która dzięki doznaniom zmysłowym przeniesie wędrowców szukających wrażeń na Starym Rynku w dawne czasy. Zgodnie z dewizą „przez żołądek do serca” goście będą mogli zasmakować i pokochać jurajską krainę na zawsze.
19:00 - 20:00
Spektakl historyczny
Spektakl łączący ze sobą elementy kultury z obszaru jury. Wrażeniowa podróż po historii zapadająca w pamięć na wieki.
Lokalizacja:

Ul. Stary Rynek
42-202 Częstochowa
Gmina: Częstochowa
Powiat: Częstochowa


Region turystyczny: 
Jura Krakowsko-Częstochowska
Lokalizacja: 
W mieście
Kategoria: 
Wydarzenia

Organizator: 
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego
Data wydarzenia: 
12:00 - 20:00 17/09/2022
Kontakt:
Telefon: +48 343 707 660
Informacje ogólne:
Rodzaj obiektu:  Festiwale
Dodaj do planera
Trasa
Trasa
Szlak znakowany
Do startu
Do mety
PDF
KML
GPX
Obiekty powiązane z wydarzeniem